Opinie o Nas

Wersalka 

Aby organizm człowieka prawidłowo funkcjonował, niezwykle ważne są codzienny relaks oraz dobrej jakości sen. Właśnie dlatego miejsce, w którym się śpi, ma tak duże znaczenie. Chcąc zapewnić sobie odpowiedni komfort spania, warto wybrać meble, które będą zarówno wygodne, jak i praktyczne. Niezależnie od rodzaju wyposażenia sypialni, dobrze zwrócić szczególną uwagę na właściwy dobór umeblowania. 

Ergonomia i funkcjonalność

Jeśli szukacie Państwo mebla kompaktowego, który łączy funkcję spania i wypoczynku, idealnym wyborem będzie wersalka. Nieduży rozmiar oraz intuicyjny system rozkładania sprawia, że nawet w niewielkiej sypialni lub innym nieustawnym pomieszczeniu przeznaczonym do spania, bez problemu można stworzyć przestrzeń sprzyjającą spokojnemu snu.

Wersalka to równocześnie świetna propozycja do salonu, pokoju dziecięcego albo gościnnego. Gdy tylko złoży się wersalkę, będzie służyć odpoczynkowi w pozycji leżącej - przed telewizorem czy z dobrą książką - a także siedzącej, np. w towarzystwie gości. Doskonale sprawdzi się też podczas popołudniowej drzemki.

Na wygodę wersalek wpływa fakt, że posiadają ergonomiczne oparcie, wypełnione sprężynami bonell i pianką siedzisko, a najczęściej również wyprofilowane podłokietniki. Niekwestionowaną zaletę wersalek stanowią pojemniki przeznaczone na pościel, znajdujące się zazwyczaj pod siedziskiem, w dolnej części tego mebla. Taki schowek pozostaje niewidoczny dla innych, a pozwala przechowywać kołdry oraz poduszki, ułatwiając organizację domowej przestrzeni i utrzymanie ładu. 

Czytaj więcej

Wersalka - rys historyczny

Ten popularny element wyposażenia wnętrz wyprodukowano po raz pierwszy w Ameryce. Były to lata 30. XX wieku. Choć minęło od tej pory dużo czasu, wersalki wciąż cieszą się popularnością, dlatego można je znaleźć w wielu domach. Ten rodzaj umeblowania pochodzi od tzw. amerykanki oraz tapczanu. Co ciekawe, nazwa wersalka występuję wyłącznie w Polsce, a jej początki sięgają podparyskiego pałacu królewskiego - Wersalu. 

Wersalka 190x120 cm - w sam raz do pokoju dziecięcego

Warto poświęcić kilka chwil atutom wersalek jako mebli idealnie nadających się do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Pomieszczenia takiego rodzaju, szczególnie w blokach, mają zazwyczaj niewielki metraż. Oprócz wygodnego mebla do nocnego odpoczynku, w pokoju dla dziecka musi pojawić się obowiązkowo ergonomiczne biurko z krzesłem, jak również szafa czy komoda. Często brakuje przestrzeni, aby wydzielić strefę snu, nauki i zabawy. 

Z tego powodu wersalka o wymiarach 190x120 cm będzie dobrym zakupem - nie zajmuje dużo miejsca, a sprawdza się do spania i siedzenia. Nie bez znaczenia jest też pojemnik na pościel, który pomaga w utrzymaniu porządku, co może okazać się szczególnie ważne, gdy w pokoju mieszka nastolatek. Nocą - zapewni dziecku jakościowy sen, a w ciągu dnia przyda się podczas odwiedzin koleżanek czy kolegów. 

Co robić, aby utrzymać wersalkę w dobrym stanie?

Podobnie jak każdy inny tapicerowany mebel, wersalka również nie wymaga dużych nakładów pracy. W należytym dbaniu o jej kondycję liczy się systematyka. Regularne odkurzanie wersalki, zarówno na zewnątrz, jak i w środku, to podstawowa czynność. Zaleca się, aby co jakiś czas wyczyścić tapicerkę środkami piorącymi dedykowanymi praniu obicia. Można to zrobić ręcznie lub za pomocą piorącego odkurzacza. 

Na co zwrócić uwagę, kupując wersalkę? 

Najważniejszym kryterium zakupu powinien być odpowiednio dobrany wymiar wersalki, który pozwoli na komfortowe korzystanie i swobodne rozłożenie jej do spania. Informacja, że wersalki tapicerowane mają z reguły dłuższe boki, może okazać się pomocna. Równie ważna jest funkcjonalność, a także dostosowanie mebla do swoich potrzeb. 

Istotne są kwestie wizualne: materiał obiciowy, jego faktura albo kolor. Tapicerki występują w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Warto postawić na umeblowanie pasujące do wielkości pomieszczenia, ale też do jego charakteru oraz stylu, w jakim urządzono dane wnętrze. Od razu można pomyśleć o dodatkach, które będą pasować do mebla - takie jak poduszki dekoracyjne bądź narzuta. 

Oferta sklepu Pade Meble 

Jeśli planują Państwo zakup wersalki, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Znajdą w niej Państwo wygodne modele tego typu o różnych wymiarach. Posiadamy wersalki w stylu tradycyjnym, ale również w nowoczesnym wydaniu, z obiciem w klasycznych kolorach, takich jak m.in. beże bądź szarości. Zaproponowany design wersalek z naszego sklepu odpowiada wszystkim grupom wiekowym. Meble te powstały z materiałów wysokiej jakości, dostępne są też w przystępnych cenach. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z asortymentem sklepu Pade Meble.

Szerokość: 197Wysokość: 91Głębokość: 101Powierzchnia spania: 197x122 cm Uwaga! Więcej informacji o tym meblu znajdą Państwo niżej.Kliknij tutaj

1 402,00 zł
Darmowa
dostawa

Szerokość: 222Wysokość: 87Głębokość: 98Powierzchnia spania: 197x122 cm Uwaga! Więcej informacji o tym meblu znajdą Państwo niżej.Kliknij tutaj

2 069,00 zł
Showing 1 - 2 of 2 items