Opinie o Nas

Meble do jadalni

Brak produktów w tej kategorii.

Jadalnia powinna być pomieszczeniem sprzyjającym posiłkom w gronie rodziny i przyjaciół. Warto zadbać, by znalazły się w niej wszystkie potrzebne meble – duży stół z kompletem krzeseł, komoda i witryna. Najlepiej utrzymać je w spójnym stylu, dopełniając całość odpowiednimi tekstyliami i dekoracjami. Jakie opcje są do wyboru w tej kategorii?

Czytaj więcej

Nowoczesne meble do jadalni – stół i krzesła

Rozmiar stołu do jadalni warto dopasować do liczby domowników – inny sprawdzi się w przypadku rodziny trzyosobowej, a inny, gdy do kolacji codziennie zasiada siedem osób. Istnieją także rozwiązania pośrednie, bazujące na funkcji rozkładania. Dzięki niej można mieć na co dzień mebel o rozmiarze blatu 90 × 90 cm, który na większe imprezy lub niedzielny obiad z rodziną da się rozsunąć aż do 180 cm długości. Wygodne prowadnice ułatwiają to zadanie, a efektem jest równy i zdecydowanie większy blat. To właśnie funkcjonalność decyduje o nowatorskim charakterze mebli do jadalni. W ofercie posiadamy stoły okrągłe, kwadratowe i prostokątne utrzymane w różnych stylach. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się te o masywnych nogach gwarantujących doskonałą stabilność. Mogą być wykonane z litego drewna bądź laminowanej płyty wiórowej wykończonej w taki sposób, by do złudzenia przypominała naturalny dąb czy orzech.

Meble do jadalni, w których zastosowano połączenie białego laminatu z imitacją drewna, z kolei idealnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim. Do mieszkania o bardziej klasycznym charakterze można wybrać stół z drewna bukowego z delikatnie zdobionymi nogami i zaokrąglonymi krawędziami blatu. Będzie niewątpliwą ozdobą tradycyjnej jadalni, a także harmonijnym towarzystwem dla antyków. W przestrzeni inspirowanej stylem industrialnym warto natomiast ustawić mebel z blatem na ażurowej podstawie wykonanej ze stali malowanej proszkowo. Krzesła każdorazowo należy dopasować do wybranego stołu, by całość stanowiła spójny komplet.

Witryna i komoda do jadalni

Duży stół i krzesła to nie wszystko, by zapewnić wygodne biesiadowanie z najbliższymi. Coraz częściej projektuje się także meble do przechowywania podręcznych przedmiotów, takich jak odświętny serwis, sztućce, obrusy, bieżniki i serwetki. Wiele osób potrzebuje również nowoczesnych mebli do jadalni, w których znajdzie się miejsce na wazony, świeczniki oraz inne dekoracje do postawienia na stole. Dlatego posiadamy w ofercie pojemne komody do jadalni wykonane z drewna lub płyty laminowanej o różnym wykończeniu. Liczne szuflady i półki ukryte za frontami to idealne miejsce, by pomieścić wszystkie potrzebne w jadalni przedmioty. W witrynach z przeszkleniami można natomiast zaprezentować swoją kolekcję porcelany lub ustawić efektowne dekoracje. Półki mogą być podświetlane diodami LED w wybranym kolorze, które pomogą wyeksponować zawartość wieczorami. Fronty niektórych prezentowanych mebli zostały przeszklone tylko częściowo, dzięki czemu można zaprezentować tylko najpiękniejsze naczynia, a resztę ukryć. Jeśli witryny i komody są zaplanowane jako meble do kuchni z aneksem jadalnym, trzeba także przewidzieć schowek dla bawełnianych ściereczek, sztućców i innych akcesoriów, które nie pomieściły się w szafkach.

Podkategorie

Kolekcje