Opinie o Nas

Meble do kuchni 

Kuchnia często jest określana jako serce domu. Choć gości przyjmujemy w salonie, to w kuchni czas z naszymi bliskimi upływa w wyjątkowej atmosferze. Nic tak nie zbliża rodziny jak wspólne przygotowywanie posiłków. Z kuchnią wiążą się także piękne wspomnienia i skojarzenia z okresem świątecznym. Dlatego tak ważne jest to, aby zadbać zarówno o funkcjonalność, jak i estetykę tego pomieszczenia. Meble kuchenne powinny odpowiadać indywidualnym preferencjom domowników. Należy jednak dostosować je do możliwości przestrzennych danego wnętrza, wydobywając z niego maksymalny potencjał.

Wybierz wymarzone meble do kuchni

Jeżeli mielibyśmy wskazać najbardziej pożądaną właściwość współczesnej kuchni, wybralibyśmy jej ergonomię. Właśnie z tego powodu projektowane są takie meble do kuchni, które pozostawiają możliwie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Jednocześnie charakteryzują się one dużą pojemnością szafek, które pomieszczą wszystkie przybory kuchenne. Właśnie takie meble kuchenne znajdują się w ofercie naszego salonu meblowego. Szczególnie polecamy zakup gotowych zestawów mebli kuchennych, dzięki którym możliwa jest łatwa oraz szybka aranżacja kuchni. Posiadamy meble o zróżnicowanym wyglądzie i kolorystyce, które każdy może dopasować do własnego gustu.

Pamiętajmy, że podczas aranżacji kuchni powinniśmy zwrócić większą uwagę na aspekty praktyczne. Wybierajmy takie meble kuchenne, które można łatwo czyścic za pomocą delikatnych ściereczek lub ręczników papierowych. Warto zadbać o to, aby blaty oraz pozostałe powierzchnie meblowe były odporne na nieuniknioną wilgoć. Co ważne, większość mebli kuchennych w ofercie naszego sklepu pochodzi od polskich producentów, przywiązujących dużą wagę do jakości oraz dbałości o szczegół oferowanych artykułów. Dlatego też nasi klienci mogą mieć pewność do trwałości wybieranych zestawów. W przypadku zamówień, których wartość przekracza 1500 zł, oferujemy darmowy transport mebli kuchennych na terenie całego kraju.

Modne kuchnie 2020 – najnowsze trendy w designie

Najważniejsza cecha, jaką charakteryzują się nowoczesne kuchnie 2020, to minimalizm. Polacy doceniają przede wszystkim czystość i przestronność wnętrza, w którym każdego dnia przygotowują posiłki. Stąd też modne są przede wszystkim gładkie blaty i płyty meblowe o neutralnych barwach, takich jak biel, czerń czy odcienie szarości. Doskonale prezentują się także powierzchnie inspirowane naturalnymi deseniami, na przykład drewnem lub marmurem. W duchu minimalistycznym utrzymane są także uchwyty szafek oraz szuflad – zwykle ich formę maksymalnie uproszczono, żeby jak najmniej się wyróżniały. Efektowne wykończenie stanowi natomiast podświetlenie LED, które można zamontować na przykład pod górnymi szafkami.

Charakterystyczna dla nowoczesnego stylu jest tak zwana kuchnia zabudowana. Wówczas szafki kuchenne mogą niemal jednolicie pokrywać całą powierzchnię ściany. Oprócz walorów estetycznych rozwiązanie to jest bardzo praktyczne. Pozwala bowiem maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń i wygospodarować więcej miejsca na przechowywanie zastawy, garnków i pozostałych akcesoriów. Do kuchni zabudowanej zwykle stosowane są także piekarniki, zmywarki czy lodówki przygotowywane specjalnie pod zabudowę. Zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć na przykład na aranżację wyspy kuchennej z efektownymi taboretami.

Oczywiście kuchnie klasyczne w dalszym ciągu mają swoich zwolenników. Nie można bowiem odmówić im szczególnej estetyki. Decydują się na nie przede wszystkim osoby dysponujące znacznie większą przestrzenią do zagospodarowania, na przykład posiadacze domków jednorodzinnych. To właśnie w nich najlepiej prezentują się klasyczne meble kuchenne. Chociaż kuchnie klasyczne charakteryzują bogato zdobione fronty meblowe oraz designerskie uchwyty szafek, możemy dopatrzyć się w nich nowoczesnych inspiracji. Mowa przede wszystkim o jednolitej kolorystyce (najpopularniejsze są odcienie bieli oraz szarości), która zdominowała design kuchni w 2020 roku. W przeciwieństwie do kuchni nowoczesnych rzadziej stosuje się tutaj jednak matowe wykończenia frontów szafek. O wiele bardziej preferowany jest połysk.

Jak meblować małe kuchnie?

O ile podczas dobierania mebli kuchennych do wnętrza o dużym metrażu zyskujemy zupełną dowolność dotyczącą ich stylistyki, o tyle małe kuchnie nakładają na nas pewne ograniczenia. Musimy jak najrozsądniej wykorzystać przestrzeń – jej zagracenie nie będzie ani wygodne, ani estetyczne. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doradcy wybranego salonu meblowego. Posiada on wieloletnie doświadczenie w aranżacji małych kuchni, co pozwoli na uniknięcie ewentualnych błędów podczas wyboru wymarzonych mebli. W małych kuchniach bardzo dobrze sprawdzają się nowoczesne meble, między innymi szafki wiszące oraz narożne. Dobrze przemyślany projekt może uwzględniać także kuchnię zabudowaną.

Nowoczesna kuchnia w bloku stanowi najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą zyskać dodatkową przestrzeń w ciasnych pomieszczeniach. Zagwarantuje ją minimalistyczny design mebli, który dotyczy zarówno estetyki ich wykonania, jak i zastosowanych rozwiązań praktycznych. Warto rozważyć zakup mebli kuchennych wyposażonych w systemy cargo. Szafki wysuwane na metalowych prowadnicach pozwolą na szybki oraz bezproblemowy dostęp do wszelkich akcesoriów kuchennych. Są także znacznie bardziej pojemne i można dowolnie je aranżować.

Nieco inne wyzwanie stanowi kuchnia na poddaszu. W tym przypadku zwykle dysponujemy większą powierzchnią do zagospodarowania, jednak niemal całkowicie wykluczone zostaje zastosowanie szafek wiszących. Skosy z oknami dachowymi tworzą za to niepowtarzalny klimat, gwarantując dobre oświetlenie pomieszczenia. Z tego powodu w kuchni na poddaszu z powodzeniem możemy używać mebli o ciemnych frontach i blatach. Bardzo popularne są wyspy kuchenne oraz długie ciągi szafek stojących. Pozostawiają one dużo więcej przestrzeni roboczej, której nie możemy wykorzystać w przypadku szafek wiszących. Wiele osób decyduje się zatem przeznaczyć ją na duży, dwukomorowy zlewozmywak czy wielostanowiskową płytę indukcyjną.